آراد برندینگ
خانه / کتیرا / کتیرا و انواع در بازار ایران

کتیرا و انواع در بازار ایران

کتیرا و انواع در بازار ایران

کتیرا به عنوان ، یکی از نام آشنا ترین گیاهان دارویی، بهداشتی، آرایشی، خوراکی و … در کشور ما، کاملا شناخته شده است. این گیاه که حاصل فرآوری صمغ چند نوع گَوَن کمیاب است ؛ که تنها در تعداد بسیاری از کشورهای جهان می روید و تعدادشان حتی به تعداد انگشت های یک دست هم نمی رسد؛ یکی از پرکاربردترین و متنوع ترین گیاهان وحشی ایران است. انواع کتیرا ؛ نیز مانند کشورهای دارای انواع کتیرا بسیار محدود است و هر یک از این گونه ها در قالب موارد خاصی به کار، برده می شود.

شرکت تجاری صادراتی سانرایز، از جمله شرکت های بسیار نادر و معتبری است که با فراهم آوردن انواع کتیرا ، توانسته طی سالیان اخیر، با صادر نمودن انواع کتیرا به دیگر کشورها و همچنین سرازیر نمودن با کیفیت ترین نمونه های این گیاه در بازار تهران ( که تقریبا بازار اصلی خرید و فروش کتیرا در ایران است ) و دیگر استان ها، این محصول را به هموطنان عزیزمان و اهالی دیگر کشورها، آشنا کند.

هرچه میزان نشاسته کتیرا بالاتر باشد، حالت ژلاتینی آن هم افزایش می یابد .

انواع کتیرا ی ایرانی :

به طور کلی انواع کتیرا ی ایرانی به چند نوع تقسیم می شود که هر یک از آنها با توجه به نیاز مشتریان، در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. اما اگر بخواهیم به صورت مختصر به انواع کتیرا نگاهی داشته باشیم، می توانیم بگوییم که موارد زیر مهم ترین انواع آن هستند :

  1. کتیرا خرمنی
  2. کتیرا مفتولی
  3. کتیرا میخی
  4. کتیرا نواری یا روبان مانند
  5. کتیرا برگه ای یا ورقی
کتیرا و انواع در بازار ایران

وجه تمایز این کتیراها در ترکیبات آنها است . به طور کلی کتیرا، شامل ۱۱ الی ۱۷ درصد آب، ۵ تا ۶ درصد ماده های معدنی، و بین ۴ تا ۶ درصد مواد نشاسته ای است . با توجه به تفاوت این مقادیر، در انواع کتیرا ، کاربرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت است و به نام هایی که گفته شد نامیده می شوند .

به طور مثال هرچه میزان نشاسته کتیرا بالاتر باشد، حالت ژلاتینی آن هم افزایش می یابد، و در بیشتر موارد کتیراهای دارای نشاسته ی بالاتر در لوازم آرایشی و همچنین داروها مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات تماس با ما :
شماره موبایل: 5 915 912 0915 - 8047 254 0912 مدیر فروش : مهدی صدیقی یوسف
آدرس کانال: سلامت استوری@
آدرس سایت: www.ikhushkbar.ir
پست الکترونیکی: onlinenat.2000@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

تجارت انواع کتیرا در تهران

تجارت انواع کتیرا در تهران این روزها تجارت گیاهان داروئی در انواع و اقسام آن …

آراد برندینگ